Tärkeää ajankohtaista yhdistyksen jäsenille!

Tärkeitä ajankohtaisia asioita ovat jo nyt kalenteroitavaksi vuosikokous 6.4 ja suunnitteilla oleva yhdistyksen ekskursio Pietariin elokuun puolivälissä. Näistä tulee tarkempaa tietoa myöhemmin. Lisäksi vuosittainen Kopsyn matka-apuraha haku on alkamassa ja tästä saavat yhdistyksen jäsenet jäsenkirjeessä tarkemmat hakuohjeet. Jaossa on 3 X 750 euron matka-apuraha, jonka edellytyksenä on matkakertomuksen kirjoittaminen joko yhdistyksen jäsensivustolle tai mieluiten yhdistyksen verkkosivuston yleiseen osioon.

Blogikirjoituksia ajankohtaisista teemoista kognitiivisen psykoterapian kentältä otetaan edelleen mieluusti vastaan. Sähköpostiosoite blogitekstejä varten on vaihtunut, joten jatkossa tekstit voi lähettää osoitteeseen:

blogit@kognitiivinenpsykoterapia.fi