Yhdistyksen vuosikokous, vuosikokousesitelmä ja cocktailtilaisuus

Kognitiivisen psykoterapian yhdistyksen sääntömääräinen vuosikokous pidetään Helsingissä Ostrobotnian tiloissa (Museokatu 10. 00100 Helsinki) lauantaina 8.4. klo 17 alkaen. Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat. Vuosikokousasiakirjat ovat nähtävissä jäsenalueella kansiossa vuosikokousasiakirjat 2017.

Vuosikokousta edeltää klo 16 vuosikokousesitelmä, jonka pitää Henna Penttinen aiheesta ”Sosiaalisen fobian ryhmämuotoinen kognitiivis-konstruktiivinen hoito”.

Vuosikokouksen jälkeen kokouksen osallistujille on cocktailtilaisuus Ostrobotnian tiloissa. Vuosikokoukseen ovat tietysti tervetulleita kaikki yhdistyksen jäsenet, samoin vuosikokousesitelmään. Ennakkovalmistelujen takia cocktailtilaisuuteen osallistujia pyydetään ilmoittautumaan etukäteen 29.3.mennessä yhdistyksen sihteeri Merja Metsäntähdelle (toimisto@kognitiivinenpsykoterapia.fi)